Generic selectors
Tik tikslios atitiktys
Ieškoti pagal pavadinimą
Ieškoti tekste
Post Type Selectors
Versija
neįgaliesiems

Stresas

Stresas – tai natūrali mūsų kūno reakcija į fizinius, protinius ar emocinius iššūkius. Streso metu organizme išsiskiria cheminės medžiagos, skirtos aktyvuoti kūną, pavyzdžiui, pagreitėja širdies plakimas, pakyla kraujo spaudimas. Stresas taip pat gali būti lydimas emocijų, tokių kaip pyktis, nerimas, liūdesys. Iš tiesų, stresas gali atlikti svarbią funkciją – paruošti mus susidūrimui su tam tikra sudėtinga situacija, padėti sutelkti dėmesį, panaudoti turimą energiją. Tačiau per didelis, ilgą laiką trunkantis arba dažnai pasikartojantis stresas, kurio nepavyksta sumažinti, gali neigiamai paveikti psichologinę ir fizinę sveikatą.

Streso simptomai

Su stresu susijęs elgesys:
Emocinė savijauta:
Kūno pojūčiai:

Egzaminų ir atsiskaitymų stresas

Dažniausias paauglių streso šaltinis yra egzaminai bei įvairūs atsiskaitymai, kurie tampa papildoma atsakomybe ir pareiga prie įprasto krūvio mokykloje ir popamokinėje veikloje. Padidėjęs krūvis reikalauja daug fizinės ir psichologinės energijos ne tik dėl didelio informacijos, kurią reikia įsiminti, kiekio, bet ir dėl galimo nerimo ir streso, kurie trunka net kelias dienas iki atsiskaitymo. Egzaminų metu ypač svarbu pasirūpinti savimi ir savo kūnu, kad per didelis stresas nesukeltų perdegimo.

Ypač svarbu pasirūpinti savimi

Streso mažinimo būdai

Parengta bendradarbiaujant su gyd. Zita Alseikiene, Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centru ir Juliumi Burkausku