Generic selectors
Tik tikslios atitiktys
Ieškoti pagal pavadinimą
Ieškoti tekste
Ieškoti tinklaraštyje
Ieškoti puslapiuose
Versija
neįgaliesiems

Priklausomybė nuo lošimo

Azartiniai lošimai yra specifinė pramogos rūšis, kuria piktnaudžiaujant gali susiformuoti priklausomybė nuo lošimų, kuri kelia įvairias socialines, biologines ir psichologines problemas ne tik lošiančiajam, bet ir jo artimiesiems.

Azartiniai lošimai yra viena iš klastingiausių problemų, nes jie sukuria lengvai gaunamų pinigų iliuziją, tačiau viskas greitai gali pasikeisti. Nesvarbu kokį lošimą žmogus pasirenka, organizatoriai visada laimi. Azartiniai lošimai tai ne tik lošimai automatais ar kazino – loterijos bilieto pirkimas ar lažybos su draugu taip pat yra azartinių lošimų forma.

Priklausomybės nuo lošimo testas

Prašome pasirinkti vieną, geriausiai Jums tinkantį atsakymą apie tai, kaip jūs jautėtės per pastarąsias dvi savaites.

Ar per pastarąsias dvi savaites pastebėjote, kad:
Lošimai jums sukėlė fizinių ir emocinių sunkumų, pavyzdžiui nerimą ar persivalgymą?
Ar per pastarąsias dvi savaites pastebėjote, kad:
Jums artimi žmonės jus suerzino, nes negatyviai kalbėjo apie jūsų lošimo įpročius
Ar per pastarąsias dvi savaites pastebėjote, kad:
Vogėte ar pardavinėjote daiktus, kad galėtumėte lošti
Ar per pastarąsias dvi savaites pastebėjote, kad:
Statėte daugiau pinigų tam, kad susigrąžintumėte anksčiau praloštus pinigus
Ar per pastarąsias dvi savaites pastebėjote, kad:
Didinote statomą pinigų sumą, kad pajausti malonumą?
Ar per pastarąsias dvi savaites pastebėjote, kad:
Jautėte gėdą ar kitokius negatyvius jausmus dėl savo lošimo
Ar per pastarąsias dvi savaites pastebėjote, kad:
Rizikavote pinigų suma, kurios negalėjote sau leisti pralaimėti
Ar per pastarąsias dvi savaites pastebėjote, kad:
Pralaimėjote didelę sumą pinigų ir tai jums sukėlė finansinių problemų
Ar per pastarąsias dvi savaites pastebėjote, kad:
Mąstėte apie tai, kad turite problemų dėl lošimo?

Simptomai

 • Jaučiamas poreikis slėpti, kad lošiama
 • Sunku kontroliuoti lošimo įpročius
 • Lošiama nors neturi pinigų
 • Draugai ir šeimos nariai išreiškia susirūpinimą dėl asmens lošimo
 • Dažnas lošimas sukelia įvairius emocinius sunkumus, tokius kaip nerimą, depresiją ir polinkį į savižudybę
 • Dėl depresijos ir nerimo gali pasireikšti miego trūkumo požymiai: gali pabalti oda, padidėti ar sumažėti svoris, atsirasti spuogai ir tamsūs ratilai po akimis

Profesionali pagalba

Daugeliui probleminių lošėjų didžiausias iššūkis yra ne nustoti lošti, o nustojus nepradėti vėl lošti. Internetas padarė azartinius žaidimus kur kas prieinamesniais, todėl sveikstantiems lošėjams sunkiau išvengti atkryčio. Įveikti azartinių lošimų problemą niekada nėra lengva ir ieškoti profesionalios pagalbos nereiškia, kad esate silpnas ar negalite išspręsti savo problemų. Pasitarkite su savo gydytoju ar psichikos sveikatos specialistu apie įvairias gydymo galimybes, pavyzdžiui:

 • Gydymas stacionare – skirta asmenims, kurie turi didelę priklausomybę nuo lošimų ir negali išvengti atkryčio.
 • Į gydymą reikėtų žiūrėti plačiau ir gydyti gretutinius psichikos ir elgesio sutrikimus, tokius kaip depresija, nerimas, obsesinį-kompulsinį asmenybės sutrikimą ar aktyvumo ir dėmesio sutrikimą. Toks gydymas gali apimti terapiją, vaistų vartojimą ir/ar gyvenimo būdo pakeitimus. Probleminis lošimas kartais gali būti bipolinio sutrikimo simptomas, todėl prieš diagnozuojant priklausomybę gydytojui ar terapeutui gali tekti tai patikrinti.

Didžiausias žingsnis įveikiant priklausomybę nuo azartinių lošimų yra pripažinimas ir supratimas, kad turite šią problemą. Tam reikia milžiniškų pastangų ir drąsos, ypatingai jei pralošėte didelę pinigų sumą ar dėl lošimo nutrūko jūsų santykiai su artimaisiais. Daugelis žmonių, kurie susidūrė su priklausomybe nuo azartinių lošimų sugebėjo atsisakyti šio įpročio ir atkurti savo gyvenimą. Keletas patarimų:

 1. Išmokite nemalonius jausmus malšinti sveikesniais būdais nei lošimas, pavyzdžiui, mankšta, laiko leidimas su draugais, kurie nelošia ar užsiėmimas naujais pomėgiais.
 2. Sustiprinkite savo palaikymo tinklą. Sunku kovoti su bet kokia priklausomybe be palaikymo, todėl papasakokite apie savo problemą šeimai ir draugams. Pabandykite daugiau bendrauti su kolegomis darbe, prisijungti prie sporto komandos ar pradėkite savanoriauti.
 3. Prisijunkite prie savitarpio paramos grupės.
 4. Kreipkitės pagalbos dėl nuotaikos sutrikimų, tokių kaip depresija, stresas, nerimas ar piktnaudžiavimas narkotikais. Negydomi šie sutrikimai gali sustiprinti norą lošti. Net tada, kai lošimas nebėra jūsų gyvenimo dalis, šios problemos vis tiek išliks, todėl svarbu jas spręsti.

Jeigu turite artimąjį, kuris yra priklausomas nuo lošimo, pradėkite nuo pagalbos sau. Jūs turite teisę apsisaugoti tiek emociškai, tiek finansiškai. Nekaltinkit savęs dėl artimojo lošimų problemos ir neleiskite, kad jo priklausomybė dominuotų jūsų gyvenime.

 1. Nebijokite prašyti pagalbos. Kartais jums gali atrodyti, kad pagalbos prašymas ir skatinimas artimąjį gydytis gali būti priimtas kaip noras nusimesti pareigas ir atsakomybes, tačiau taip nėra.
 2. Pradėkite kontroliuoti pinigus. Apsvarstykite galimybę perimti šeimos finansus, kad lošėjas išvengtų lošimo. Tačiau tai nereiškia, kad esate atsakingas už probleminio lošėjo impulsų lošti valdymą. Pirmosios jūsų pareigos yra užtikrinti, kad jūsų pačių finansams ir kreditams negresia pavojus.
 3. Probleminiai lošėjai dažnai gali tiesiogiai ar netiesiogiai prašyti pinigų. Norėdami gauti pinigų jie net gali kreiptis į teismą, manipuliuoti ar grasinti. Reikia praktikos, kad įsitikintumėte, jog neskatinate artimo žmogaus priklausomybės nuo lošimų.

Profesionali pagalba

Egzistuojanti pagalba, susidūrus su emociniais sunkumais ar psichikos sutrikimais

Pagalbos žemėlapis

Visos psichikos sveikatos priežiūros įstaigos vienoje vietoje

Covid-19

Rekomendacijos mažiausiems ir didžiausiems, specialistams ir organizacijoms

Teisių ribojimai

Viskas apie teisių ribojimus sergantiems psichikos sveikatos sutrikimais

Dėkojame, užklausos forma pateikta sėkmingai

Skip to content