Generic selectors
Tik tikslios atitiktys
Ieškoti pagal pavadinimą
Ieškoti tekste
Post Type Selectors
Versija
neįgaliesiems

Socialinis Receptas

Esate senjoras (-ė) ir jaučiatės vienišas (-a)? Norite turiningai praleisti laisvalaikį ir pabendrauti, susirasti bendraminčių? O gal atrasti jums įdomią kultūros, sveikatingumo ar kitą veiklą? Tada Socialinio recepto iniciatyva – kaip tik jums. Prisijunkite, dalyvaukite ir pagerinkite savo sveikatą bei nuotaiką, nes bendravimas ir įdomi veikla – geriausias vaistas nuo visų ligų.

Kaip prisijungti prie Socialinio recepto iniciatyvos:

  • užpildykite šiame puslapyje pateiktą registracijos formą;
  • kai užsiregistruosite, su Jumis susisieks Socialinio recepto koordinatorius, dirbantis Jūsų savivaldybės visuomenės sveikatos biure;
  • sutartu laiku ir būdu (nuotoliu ar gyvai) dalyvaukite konsultacijoje su koordinatoriumi, kartu sutarkite ir išsirinkite Jus dominančias kultūros, sveikatingumo, neformaliojo švietimo ar kitas savivaldybėje prieinamas veiklas;
  • prireikus Jūsų koordinatorius pagelbės užsiregistruoti, informuos veiklos organizatorius ir kt., kad galėtumėte dalyvauti pageidaujamose veiklose;
  • dalyvaukite ir mėgaukitės! Turėsite galimybę dalyvauti ne mažiau kaip 8 pasirinktos veiklos (ar veiklų) užsiėmimuose

Dėmesio! Dalyvavimas Socialinio recepto iniciatyvos veiklose yra nemokamas. 2024 m. sudaryta galimybė dalyvauti Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio miestų, Anykščių, Biržų, Klaipėdos, Mažeikių, Pasvalio, Rokiškio, Šalčininkų, Tauragės, Telšių rajonų, Druskininkų, Marijampolės, Visagino savivaldybių gyventojams.

Apie projektą

Socialinio recepto iniciatyva skirta senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims siekiant stiprinti jų psichologinę gerovę ir psichikos sveikatą per jų įtraukimą į ilgalaikes nemokamas kultūros, sveikatingumo, neformaliojo švietimo ar kitas bendruomenėje ir savivaldybėje prieinamas veiklas. Ji parengta remiantis Jungtinės karalystės, Kanados, Norvegijos ir kitų užsienio šalių gerąja patirtimi (plačiau: http://kurklt.lt/projektai/socialinis-receptas/)

Dalyvavimas veiklose, kurių metu kuriami socialiniai ryšiai, prisideda prie socialinės atskirties mažinimo, nerimo slopinimo, lėtinių ligų valdymo, geresnės psichologinės būklės, psichikos sveikatos ir negalios stigmos mažinimo.

Socialinio recepto iniciatyva įgyvendinama pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą Socialinio recepto iniciatyvos vykdymo tvarkos aprašą. 2023 m. bus įgyvendinamas Socialinio recepto iniciatyvos bandomasis projektas, o nuo 2024 m. šią iniciatyvą ketinama vykdyti visoje Lietuvoje.

Registracija

Pasirinkite savivaldybę
Asmeninė informacija

Dėkojame, užklausos forma pateikta sėkmingai