Generic selectors
Tik tikslios atitiktys
Ieškoti pagal pavadinimą
Ieškoti tekste
Post Type Selectors
Versija
neįgaliesiems

Gauk pagalbą

Psichologinę pagalbą ir psichikos sveikatos paslaugas galima gauti įvairiai:

 • Jei jauti emocinius sunkumus ir nori su kažkuo pakalbėti čia ir dabar, gali kreiptis į emocinės paramos tarnybas (parama telefonu ar internetiniu susirašinėjimu).
 • Nemokamas psichologo konsultacijas be gydytojo siuntimo gali gauti psichikos sveikatos centre arba visuomenės sveikatos biure.
 • Visuomenės sveikatos biure organizuojami streso ir emocijų valdymo ir kiti psichologinį atsparumą, gerovę stiprinantys užsiėmimai grupėse, vyksta savitarpio paramos grupių veikla.
 • Jei reikalinga pagalba dėl psichikos ir elgesio sutrikimo, kreipkitės į gydytoją psichiatrą psichikos sveikatos centre, kuris įvertins psichikos sveikatos būklę ir nustatys diagnozę, bei skirs reikiamą gydymą (vaistus ir/ar psichologines konsultacijas).
 • Esant reikalui, gydytojas gali siųsti gauti specializuotas paslaugas ligoninėje arba dienos stacionare arba skirti psichoterapiją.
 • Esant ūmiai būklei, kai gresia pavojus sveikatai ar gyvybei, skambinti 112. Greitosios medicinos pagalbos specialistai pristatys asmenį į asmens sveikatos priežiūros priėmimo-skubios pagalbos skyrių, kur bus suteikta būtinoji pagalba.

Pagalbos žemėlapis

Visos psichikos sveikatos priežiūros įstaigos vienoje vietoje

Šeimos gydytojas gali diagnozuoti ir gydyti (prireikus pasitelkdamas kitus specialistus) lengvos ir vidutinės depresijos, nerimo, nemigos sutrikimus.

Šeimos gydytojas taip pat gali įvertinti alkoholio vartojimo riziką trumpu klausimynu AUDIT ir, esant rizikingam vartojimui, siunčia specialisto pagalbos.

Sveikatos priežiūros įstaigose taip pat dirba medicinos psichologai. Jie atlieka psichologinę diagnostiką ir įvertinimą, teikia psichologinio konsultavimo paslaugas ir padeda spręsti bendravimo, santykių su aplinkiniais ir asmenines problemas,  šeimyninio gyvenimo sunkumus, tarpasmeninius konfliktus, teikia psichologinę pagalbą ir (ar) pirminio lygio psichologinės-psichoterapinės intervencijos paslaugas asmenims, išgyvenusiems krizines situacijas ir (ar) patyrusiems psichologines traumas.

Psichiatras gali oficialiai diagnozuoti visus psichikos ir elgesio sutrikimus bei skirti reikiamą gydymą vaistais ir (ar) psichologo konsultacijas ar psichoterapinį gydymą. Psichiatras taip pat gali išrašyti siuntimą į dienos stacionarą, ligoninę (stacionarą) ar psichosocialinę reabilitaciją.

Psichoterapeutas turi platų supratimą apie žmogaus psichiką ir gali gydyti pacientus psichoterapiniais metodais. Psichoterapijos metu paciento problemos yra analizuojamos ir priežastys šalinamos giliau nei psichologo konsultacijų metu, taikant konkrečią psichoterapijos paradigmą (kryptį). Yra įvairių paradigmų: psichodinaminė, psichoanalitinė, kognityvinė-elgesio, humanistinė-egzistencinė ir kt. Psichoterapijos rūšį, kuri bus efektyvi konkrečiai jums, galima parinkti pagal jūsų asmenybę bei pagal jūsų patiriamas problemas. Psichoterapija gali būti gydomi visi psichikos sutrikimai bei kai kurie somatiniai susirgimai.

Pagalbos linijos

Emocinės ir psichologinės pagalbos kontaktai
Linijos pavadinimas Telefono numeris Darbo laikas Kam skirta
Jaunimo linija 8 800 28888 I-VII visą parą JAUNIMUI
Paramą teikia savanoriai
Vaikų linija 116 111 I-VII 11-23 val. VAIKAMS
Paramą teikia savanoriai
Vilties linija 116 123 I-VII visą parą SUAUGUSIEMS
Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
Pagalbos moterims linija 8 800 66366 I-VII visą parą MOTERIMS
Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
Tėvų linija 8 800 90012 I-V 9-13 val. ir 17-21 val. TĖVAMS PATIRIANTIEMS IŠŠŪKIŲ
Paramą teikia profesionalūs psichologai
Sidabrinė linija 8 800 80020 I-V 8-22 val.
VI-VII 11-19 val.
SENJORAMS
Paramą teikia profesionalūs konsultantai, kalbasi savanoriai, kiti senoliai

Visos paramos linijos:

Linijos pavadinimas Telefono numeris Darbo laikas Kam skirta
Pagalbos vaikams linija 116 111 I-V 11-19 val. VAIKAMS IR TĖVAMS PATIRIANTIEMS IŠŠŪKIŲ
Paramą teikia savanoriai
Linija „Doverija“ 8 800 77277 II-VI 16-20 val. JAUNIMUI RUSŲ KALBA
Paramą teikia savanoriai moksleiviai
VšĮ Krizių įveikimo centras krizesiveikimas
krizesiveikimas1
I-V 16-20 val.
VI 12-16 val.
SUAUGUSIEMS IR PAAUGLIAMS
Konsultuoja psichologai
Pirma konsultacija nemokama, vėlesnės mokamos
Krizinio nėštumo centras 8 603 57912 I-V 8-17 val. MOTERIMS IR ŠEIMOMS IŠGYVENANČIOMS KRIZINĮ NĖŠTUMĄ
Ankstukų pagalbos linija 8 612 03800 I-VII visą parą MOTERIMS IR ŠEIMOMS SUSILAUKUSIOMS ANKSTUKŲ
Konsultuoja savanorės bei medicinos psichologai
Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“ 8 604 11119 I-VII 18-21 val. VYRAMS
Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai.
Vyrų linija 8 670 00027 I-V 10-14 val. VYRAMS
Paramą teikia savanoriai, psichologai, psichoterapeutai, priklausomybių konsultantas, teisininkas
Emocinė parama Panevėžyje 8 455 05050 I-V 10-20 val. PANEVĖŽIO MIESTO GYVENTOJAMS
Paramą teikia psichologai

Visuomenės sveikatos biuras

Visuomenės sveikatos biure vykdomi:

 • Streso valdymo, emocijų atpažinimo ir valdymo grupiniai užsiėmimai
 • Savitarpio pagalbos grupių užsiėmimai (įvairiomis temomis)
 • Psichologinės konsultacijos grupėse
 • Individualios psichologo konsultacijos (iki 5 vienam asmeniui)
 • Priklausomybės konsultavimas asmenims, siekiantiems mažinti alkoholio vartojimą ar visai jo atsisakyti
 

Biure gali būti teikiamos visos arba tik dalis aukščiau išvardintų paslaugų. Tikslų sąrašą su teikiamomis paslaugomis rasite čia.

Paslaugos skirtos visiems gyventojams. Galite kreiptis tiesiai į savo savivaldybės biurą ir užsiregistruoti, gydytojo siuntimas nereikalingas. Už paslaugas mokėti nereikia. Visos paslaugos, jeigu asmuo to pageidauja, gali būti teikiamos anonimiškai.

Visus visuomenės sveikatos biurus galite rasti čia:

Psichikos sveikatos centras

Psichikos sveikatos centre pagalbą teikia:

 • psichiatrai,
 • medicinos psichologai,
 • slaugytojai
 • socialiniai darbuotojai


Į visus specialistus galima kreiptis tiesiogiai, be gydytojo siuntimo.

Kiekvienas gyventojas gali savarankiškai pasirinkti psichikos sveikatos centrą prie kurio nori būti prirašytas. Jei to nepadaro, gyventojas yra prirašomas automatiškai prie to psichikos sveikatos centro, su kuriuo šeimos gydytojo paslaugas teikianti įstaiga yra sudariusi sutartį.

Lietuvoje yra daugiau nei 100 psichikos sveikatos centrų visose savivaldybėse. Juos galite rasti žemiau esančiame žemėlapyje. Išsami jų veiklos organizavimo tvarka yra čia.

Sužinoti, prie kurio psichikos sveikatos centro esate prisirašęs, galite:

 1. susisiekęs su savo šeimos gydytojo paslaugas teikiančia įstaiga, arba
 2. prisijungęs prie Valstybinės ligonių kasos e-sistemos ir skiltyje „Sveikatos priežiūros paslaugos“ suradęs įstaigą, kuri teikia paslaugą „1939 – Pirminė psichikos sveikatos priežiūra“.

Anoniminės paslaugos

Anoniminę (neatskleidžiant asmens tapatybės) psichologinę pagalbą galima gauti įvairiais būdais:

Nemokamai:


Mokamos paslaugos:

 • Psichikos sveikatos centre – esant sąraše nustatytoms psichikos sveikatos būklėms (išsami tvarka)
 • Privačiai

Skubi pagalba ir mobilios psichologinės krizės komandos

Skambinkite 112, jei jums ar aplinkiniams reikalinga skubi pagalba dėl ūmios psichikos būklės ar pavojaus gyvybei, arba jei asmuo ketina / mėgina nusižudyti.

Psichikos sveikatos krizė turi būti priimama taip pat rimtai, kaip ir bet kokia kita krizinė situacija.

Mobiliosios komandos

Vilniaus ir Kauno regionuose pagalbą teikia mobilios psichologinės krizės komandos. Pagalba teikiama nutikus krizei, kuri turi stiprų neigiamą poveikį psichikos būklei (nelaimingas atsitikimas ar avarija, savižudybė ar mėginimas žudytis, krizinės konfliktinės situacijos, smurto atvejai ir kt.).

Mobili komanda paslaugas teikia nemokamai, įvykio vietoje ir gali atvykti nedelsiant. Darbo laikas – kasdien nuo 8 iki 20 val. Komandas gali iškviesti ne tik gyventojai, bet ir bendruomenės, organizacijos, savivaldybės ar seniūnijos atstovai, švietimo įstaigos.

Skambinkite 1815

Daugiau informacijos čia.

Dienos stacionaras ir psichosocialinė reabilitacija

Dienos stacionaras

Kai nepakanka specialisto konsultacijų (ambulatorinės priežiūros), psichikos ar elgesio sutrikimų turintiems asmenims intensyvesnė pagalba teikiama dienos stacionare.

Dienos stacionare taikomas gydymas vaistais ir pokalbiu, vyksta įvairios veiklos (konsultacijos, terapijos, užsiėmimai, socialinių įgūdžių lavinimas). Dienos stacionare gydymo tikslais praleidžiama visa ar dalis dienos, galimybės nakvoti kaip ligoninėje nėra.

Išsami informacija yra čia, įstaigų sąrašą rasite čia:
Psichosocialinė reabilitacija

Psichosocialinė reabilitacija skirta padėti asmeniui atgauti ar sustiprinti bendravimo, suvokimo ir savarankiško gyvenimo įgūdžius, siekiant kad žmogus galėtų gyventi ar dirbti visuomenėje savarankiškai.

Psichosocialinė reabilitacija teikiama esant sudėtingiems psichikos ir elgesio sutrikimams, gydymo ligoninėje metu ar po jo, kai yra sutrikusi kasdieninė veikla ir elgesys.

Psichosocialinė reabilitacija gali būti teikiama ligoninėje (stacionarinė) arba atvykstant pas specialistus (ambulatorinė).

Išsami informacija yra čia, įstaigų sąrašą rasite čia:

Medicininė reabilitacija.

Esant kai kuriems psichikos sutrikimams, iki 12 dienų gali būti teikiama medicininė reabilitacija (ambulatorinė). Išsami informacija yra čia.

Ligoninės (stacionaras)

Į ligoninę esant psichikos ir elgesio sutrikimams pacientą siunčia gydytojas – įprastai gydytojas psichiatras, arba pacientas priimamas jį atvežus ir gydytojui priėmimo-skubios pagalbos skyriuje nustačius būtinybę stacionarizuoti (esant ūmiai būklei). 

Ligoninėje dažniau gydomi sudėtingesni psichikos ir elgesio sutrikimai, tokie kaip šizofrenija, vidutinė arba sunki depresija, bipolinis sutrikimas, asmenybės ir elgesio sutrikimai, priklausomybė nuo alkoholio ir kitų medžiagų.

Visas ligonines galima rasti čia: