Priklausomybė nuo interneto – tai patologinis potraukis, nenumaldomas noras naudotis internetu, kliudantis kasdieninei, įprastai veiklai.
Daugelis veiklų internete yra įvardijamos, kaip galinčios turėti įtaką priklausomybės atsiradimui, jei yra naudojamos nesaikingai, pavyzdžiui, vaizdo žaidimai, lošimai, apsipirkinėjimas internete, pornografijos žiūrėjimas, socialiniai tinklai.
Prašome pasirinkti vieną, geriausiai Jums tinkantį atsakymą apie tai, kaip jūs jautėtės per pastarąsias dvi savaites.
Prašome pasirinkti vieną, geriausiai Jums tinkantį atsakymą apie tai, kaip jūs jautėtės per pastarąsias dvi savaites.
Veikla tampa priklausomybe, kai asmens elgesys veikia psichinę ir fizinę sveikatą, yra pažeidžiami santykiai su šeima ir draugais, elgesys trukdo darbui ar mokslams, sukelia ekonominį nestabilumą ar skatina daryti nusikaltimus. Reikia atkreipti dėmesį į pasikartojančio elgesio dažnumą, trukmę, intensyvumą bei dėl tos veiklos kylančius konfliktus. Kai kuriuos požymius galima pastebėti ir atpažinti, vertėtų atkreipti dėmesį į:
Žmonėms, kurie atpažįsta priklausomybės nuo interneto požymius, rekomenduojama:
Žiūrėti, kaip su artimąjį valdo priklausomybė, gali būti nepaprastai sunku. Jeigu turite įtarimų, kad artimasis turi priklausomybę nuo interneto, pabandykite su juo pakalbėti. Pasakykite, kad jį mylite ir palaikote, aiškiai ir objektyviai paaiškinkite, kodėl toks elgesys jums kelia nerimą.
Priklausomybė dažnai skatina izoliaciją ir gėdą, ypač dėl jos stigmos. Skatinkite dalyvauti šeimos veikloje, bendrauti gyvai su draugais, aktyviai leisti laisvalaikį.
Patarimai tėvams:
Egzistuojanti pagalba, susidūrus su emociniais sunkumais ar psichikos sutrikimais
Visos psichikos sveikatos priežiūros įstaigos vienoje vietoje
Rekomendacijos mažiausiems ir didžiausiems, specialistams ir organizacijoms
Viskas apie teisių ribojimus sergantiems psichikos sveikatos sutrikimais
Norint, kad svetainė tinkamai veiktų, būtini slapukai yra privalomi. Į šią kategoriją įeina tik slapukai, užtikrinantys pagrindines svetainės funkcijas ir saugumo ypatybes. Šie slapukai nesaugo jokios asmeninės informacijos.
Visi slapukai, kurie gali būti nebūtinai reikalingi interneto veikimui ir kurie yra naudojami specialiai rinkti vartotojo asmeninius duomenis naudojantis analitika, skelbimais ir kitu įterptuoju turiniu, yra vadinami kaip nebūtini slapukai. Prieš paleisdami šiuos slapukus savo svetainėje, privalote įsigyti vartotojo sutikimą.