Generic selectors
Tik tikslios atitiktys
Ieškoti pagal pavadinimą
Ieškoti tekste
Post Type Selectors
Versija
neįgaliesiems

Interneto pavojai

Internetas yra didžiulė kibernetinė erdvė, kurią yra gana sunku stebėti ir reguliuoti. Nors čia galima rasti daug svarbios ir naudingos informacijos, tačiau taip pat gali tykoti pavojai, pavyzdžiui, melagingos naujienos, kenkėjiškos programos, internetinės patyčios. Todėl svarbu, kad interneto naudotojai patys gebėtų atpažinti įvairius pavojus ir mokėtų jų išvengti.

Patyčios

Internetinės patyčios – tai, virtualioje erdvėje vykstančios patyčios, kuomet tyčiojamasi elektroniniais laiškais, žinutėmis, pokalbių svetainėse, socialiniuose tinkluose, taip pat naudojant mobiliuosius telefonus.

Elektroninėmis patyčiomis vadiname tokį elgesį, kaip

Seksualinis išnaudojimas

Vienas iš didžiausių pavojų paaugliams internete yra seksualinis išnaudojimas. Bendraamžiai ir suaugusieji, pasislėpę už kompiuterių ekranų, gali bandyti įvairiais būdais tavimi manipuliuoti, kad išgautų provokuojančias nuotraukas, vaizdo įrašus. Tokie asmenys dažniausiai naudoja gerai suplanuotą taktiką – pokalbiai prasideda nuo draugiško bendravimo, komplimentų, lėtai pripratinama prie nuolatinio bendravimo, įvairių nuotraukų siuntimo ir gavimo. Vėliau prašymai progresuoja, prašoma atsiųsti apnuogintų nuotraukų ar vaizdo įrašų. Daugelis paauglių klaidingai mano, kad jei jie nusiųs vieną ar dvi nuotraukas, prašymai sustos. Tačiau atsitinka priešingai, prašymai tampa vis dažnesni, reikalaujama vis daugiau. Neretai supratus, kad patekai į pinkles ir sustabdžius šį bendravimą, šios nuotraukos gali būti panaudotos prieš tave – grasinama, kad bus paviešintos senos nuotraukos, jei nesiųsi naujų.

Požymiai

Požymiai, kad esi seksualiai išnaudojamas:
Kaip atpažinti, jei tavo draugas ar artimasis patiria internetinį išnaudojimą:

Kaip išvengti interneto pavojų

Patiri ar stebi patyčias? Nori su kuo nors apie tai pasikalbėti?
Parengta bendradarbiaujant su gyd. Zita Alseikiene, Jurga Raudiene ir Juliumi Burkausku