Generic selectors
Tik tikslios atitiktys
Ieškoti pagal pavadinimą
Ieškoti tekste
Post Type Selectors
Versija
neįgaliesiems

Geros nuotaikos patarimai

Kaip rūpintis savo emocine sveikata koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu?

Sutelkite dėmesį į tai, ką galite kontroliuoti

Nesistenkite kontroliuoti to, ko negalite pakeisti – pavyzdžiui, kitų žmonių veiksmų, gamtos stichijų ar įvykių, tarptautinės padėties. Vietoj to, sutelkite dėmesį į tai, ką galite kontroliuoti – santykius su artimaisiais ir draugais, savo elgesį ir požiūrį į gyvenimą, laiką praleidžiamą skaitant naujienas.

Pastebėkite gerus dalykus ir jais pasidžiaukite

    • Kreipkite dėmesį į teigiamus gyvenimo aspektus: ryte klodami lovą ar rengdamiesi, įpraskite galvoti, kas gero laukia šiandien, o vakare – kas smagiausio ar įdomiausio šiandien įvyko.
    • Kasdien sugalvokite bent vieną dalyką, dėl kurio galite būti dėkingas.
    • Kas vakarą pagalvokite, ką gero šiandien pavyko nuveikti – net jei tai maži dalykai.

Darykite tai, kas jums patinka

Užuot planavę malonius dalykus tolimai ateičiai, leiskite sau jais pasimėgauti kiekvieną dieną (jei tai nekenkia jums ir nėra žalingi įpročiai). Nuspręskite, kuriuo dienos ar savaitės metu galite skirti bent truputį savo laiko mėgstamiems dalykams, hobiams. Karantino laikotarpiu išmėginkite naujas šiam laikotarpiui tinkamas veiklas (pavyzdžiui, apsilankykite virtualioje muziejaus parodoje) – galbūt jos netikėtai taps jūsų nauju hobiu!

Neužmirškite savo draugų

Draugų pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, susijusių su laime. Daugiau laiko praleiskite su jus palaikančiais ir teigiamais žmonėmis, su kuriais jums smagu, įdomu ir su kuriais pats galite jaustis energingas. Karantino metu palaikykite ryšį su draugais ir artimaisiais nuotoliniu būdu.

Pasinerkite į mėgstamą veiklą 

Jei turite mėgstamą veiklą, ko gero esate patyrę būseną, kai visiškai panyrate į ją ir galbūt net prarandate laiko pojūtį. Tai „tėkmės” būsena, galinti pasireikšti dirbant bet kokį darbą, o ypač užsiimant kūrybine veikla. Šio jausmo metu žmogaus kūnas ir protas veikia visu pajėgumu, siekdamas įveikti sudėtingą iššūkį.

Jei galite, daugiau šypsokitės

Kai juokiamės, širdies ir kraujagyslių sistema nurimsta. Juokdamiesi mes giliai iškvepiame, o iškvėpimas suretina širdies ritmą ir nuramina. Šypsantis išsiskiria endorfinai, kurie sumažina streso hormono kortizolio kiekį. Todėl nepraleiskite progos nusišypsoti, jei ji atsiranda.

Į kliūtis žiūrėkite kaip į įveikiamus iššūkius

Niekas gyvenime neišvengia sunkumų ir kliūčių, tai – neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Jausitės geriau, jei į iškilusį sunkumą žiūrėsite kaip į iššūkį, kurį galite priimti ir įveikti. Jei jums reikia palaikymo, pagalvokite apie praeities įvykius, kai įveikėte savo baimes ir sėkmingai ėmėtės veiksmų. Pabandykite padėkoti už iškilusią kliūtį, nes tai – ir galimybė jums augti.

Padėkite kitiems ir jums bus atlyginta

Gerumo veiksmai suteikia žmonėms džiaugsmo ir įkvepia prasmės. Asmuo, kažkam kitam darydamas gera, tampa laimingesnis ir net nesavanaudiško veiksmo stebėtojai pasijaučia geriau. Į savo kasdieninę veiklą įtraukite nedidelius gerumo veiksmus, kurie galbūt praskaidrins dieną ne tik jums, bet ir esantiems aplink jus.

„Pakankamai gerai, o ne tobulai“

Įsidėmėkite šį šūkį. Stengdamiesi viską padaryti tobulai, užkraunate sau nepakeliamą naštą, o dėl įvairių priežasčių rezultatas, labai tikėtina, nebus idealus. Taupydami savo sveikatą ir laiką, pasakykite sau: „Aš žinau, kad galėčiau padaryti daugiau, įdėdamas daugiau laiko ir pastangų, bet tai nėra būtina“. Tai įneš daugiau erdvės ir atsipalaidavimo į jūsų gyvenimą.