Žmogaus emocinei sveikatai įtakos turi daug veiksnių, dažnai nepriklausančių nuo amžiaus. Pastaruoju metu dauguma mūsų visuomenės narių yra vienaip ar kitaip paveikti pasaulinės sveikatos krizės, susijusios su koronavirusu.
Vyresnio amžiaus žmonės šiuo laikotarpiu patiria nemažai emocinių sunkumų ne tik dėl fizinės sveikatos iššūkių, bet ir dėl pasikeitusios įprastos medicininės ar socialinės pagalbos užtikrinimo tvarkos, pakitusios kasdieninės rutinos, stipriai apribotų socialinių ryšių.
Labai svarbu kad jūs, mūsų mieli senjorai, tinkamai rūpintumėtės savimi ir leistumėte visuomenei jus apsaugoti!
Sidabrinė linija
Sidabrinė linija
Būkite namuose ir venkite artimo fizinio kontakto, ypač jei jums galima didesnė sunkios ligos rizika arba jei susirgus gali kilti problemų dėl pagalbos
Jei dėl savo amžiaus ar dėl rimtų ilgalaikių sveikatos problemų turite didesnę riziką susirgti COVID-19, jums ypač svarbu imtis priemonių, siekiant sumažinti riziką susirgti šia liga.
Vyresnio amžiaus asmenys ir bet kokio amžiaus žmonės, turintys rimtų sveikatos sutrikimų, patiria didesnę riziką susirgti COVID-19. Rizika susirgti išauga ir asmenims, kuriems gali būti sunku laiku gauti pagalbą, taip pat neįgaliesiems ar neturintiems gyvenamosios vietos.
Esant minėtoms aplinkybėms, per pandemiją streso lygis gali dar labiau išaugti. Gali užvaldyti baimė ir nerimas ar kilti kitos stiprios emocijos.
Dalykai, kuriuos galite padaryti palaikydami save:
Nebijokite paprašyti kitų pagalbos, jei prireikė sumokėti mokesčius, pavedžioti šunį, praskaidrinti nuotaiką. Patys susisiekite su bendraamžiais, ypač jei žinote, kad jie vieniši, pasidomėkite, kaip jie jaučiasi, pasidalinkite savo patirtimi, patarimais.
Svarbu, kad per šį iššūkių ir neužtikrintumo kupiną laiką rūpintumėmės vieni kitais.
Papildoma informacija:
Jeigu radai klaidą ar nori pasiūlyti idėją internetinei svetainei patobulinti, parašyk mums pagalbasau@hi.lt