Rasti laiko atsipalaiduoti, sportuoti ir pagerinti miego kokybę yra svarbus žingsnis gerinant savo emocinę sveikatą. Jums gali padėti fizinė veikla, kuriai reikia dėmesio, pavyzdžiui, joga ir daug jėgų reikalaujančios treniruotės.
Kiti teigiami gyvenimo būdo pasirinkimai gali būti sveikas maistas, alkoholio ir kofeino vartojimo apribojimas ir socialinis aktyvumas.
Nurimti ir užmigti jums gali padėti šios programėlės:
Programėlė „Pauzė“
Programėlė „Ramu“
Jei jaučiate, kad jūsų savijauta vis prastėja, rekomenduojame kreiptis į psichikos sveikatos specialistus. Nemokamas konsultacijas galite gauti dviem būdais:
- Kreiptis tiesiai į savo savivaldybės visuomenės sveikatos biurą ir užsiregistruoti, gydytojo siuntimas nereikalingas. Paslaugos yra skirtos visiems gyventojams, jeigu asmuo to pageidauja, jos gali būti teikiamos anonimiškai. Čia yra vykdomi:
- Streso valdymo, emocijų atpažinimo ir valdymo grupiniai užsiėmimai
- Savitarpio pagalbos grupių užsiėmimai (įvairiomis temomis)
- Psichologinės konsultacijos grupėse
- Individualios psichologo konsultacijos (iki 5 vienam asmeniui)
- Priklausomybės konsultavimas asmenims siekiantiems mažinti alkoholio vartojimą ar visai jo atsisakyti
- Kreiptis tiesiai į savo Psichikos sveikatos centrą, gydytojo siuntimas nebūtinas. Kiekvienas gyventojas gali savarankiškai pasirinkti psichikos sveikatos centrą prie kurio nori būti prirašytas. Jei to nepadaro, gyventojas yra prirašomas automatiškai prie to psichikos sveikatos centro, su kuriuo šeimos gydytojo paslaugas teikianti įstaiga yra sudariusi sutartį. Sužinoti, prie kurio psichikos sveikatos centro esate prisirašęs, galite:
- susisiekęs su savo šeimos gydytojo paslaugas teikiančia įstaiga, arba
- prisijungęs prie Valstybinės ligonių kasos e-sistemos ir skiltyje „Sveikatos priežiūros paslaugos” suradęs įstaigą, kuri teikia paslaugą „1939 – Pirminė psichikos sveikatos priežiūra”