Darbo praradimas ir dėl to sumažėjusios pajamos gali sukelti daug neigiamų emocijų ir streso. Turime suprasti, kad šiuo metu įmonės ir organizacijos vysto arba nutraukia savo veiklą esant sudėtingoms pandemijos aplinkybėms, kurių niekas negalime kontroliuoti. Taip pat suvokiame, kaip sudėtinga yra verslo savininkui atleisti savo komandą ir lygiai taip pat didelį sukrėtimą patiria darbuotojai, staiga netekę darbo.
Tai gali apsunkinti įvairiais aspektais – paveikti žmonių sveikatą ir savijautą, tarpusavio santykius, šeimos gyvenimą, požiūrį į ateities perspektyvas. Būtent COVID-19 protrūkio metu dėl vyraujančio neužtikrintumo dėl ateities sustiprėja neigiamos emocijos.
Jei su kai kuriais iš šių požymių susiduriate ilgą laiką ir jaučiate, kad jie turi neigiamos įtakos jūsų gyvenimo kokybei, gali kilti nerimo sutrikimų ar depresijos rizika. Svarbu, kad apie savo jausmus galėtumėte pasikalbėti su emocinės ar psichologinės pagalbos teikėjais (rasite skiltyje „Psichologinė pagalba“).
Kai kurie žmonės gali patirti tam tikrus požymius, kurie reikštų, jog reikia kreiptis pagalbos į savo šeimos gydytoją ar psichikos sveikatos specialistą. Ženklai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra šie:
Jei praradote darbą, svarbu imtis priemonių, kurios padėtų pagerinti jūsų situaciją – taip greičiau pasijusite, jog patys kontroliuojate situaciją. Yra daug naudingų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad padėtumėte sau susitvarkyti su kylančiais sunkumais: