Generic selectors
Tik tikslios atitiktys
Ieškoti pagal pavadinimą
Ieškoti tekste
Post Type Selectors
Versija
neįgaliesiems

Alkoholio poveikis man

Alkoholio poveikis mano šeimai

Alkoholio vartojimas mažais kiekiais drauge su šeimos nariu kartais gali padėti užmegzti ryšį, atsipalaiduoti ir mėgautis laiku, praleistu kartu. Daugelis šeimos gyvenimo ritualų – nuo kino vakaro iki sekmadienio pietų – gali būti susiję su alkoholiu. Vis dėlto, nesaikingas alkoholio vartojimas dažniausiai sukelia įtampą ir problemų šeimoje tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Visada verta užduoti sau keletą klausimų: 

  • Ar mes esame sąmoningi ir žinome, kiek mes geriame ir kaip tai paveikia aplinkinius žmones?
  • Kokį pavyzdį mes rodome mus matantiems vaikams? Stengiamės apsaugoti vaikus nuo per ankstyvo vartojimo, tačiau galbūt mūsų pačių gėrimo įpročiai jiems rodo, kad alkoholis yra įprastas būdas sumažinti stresą, švęsti ar bendrauti.
  • Galbūt šeimos gyvenimas būtų geresnis vartojant mažiau alkoholio? Galbūt būtų maloniau leisti laiką su šeima, jei vakare mažiau suvartojus, kitą rytą būtų geresnė savijauta?

Kai alkoholis trukdo šeimos gyvenimui

Apsvaigusio asmens elgesys yra nenuspėjamas, tad santykius šeimoje gadina nusivylimai – apsvaigęs asmuo lengviau pamiršta įsipareigojimus ir dažniau praleidžia suplanuotus susitikimus ar kitus svarbius įvykius. Nesutarimai šeimoje dėl alkoholio vartojimo ir tvyranti įtampa labiausiai gali paveikti vaikus – jiems yra svarbu žinoti, kad gali pasitikėti aplinkiniais žmonėmis. Apsvaigusio asmens elgesys yra nenuspėjamas, todėl sukelia vaikams baimę ir kuria nepasitikėjimą, kuris gali lydėti jau ir suaugus. Gausus alkoholio vartojimas gali sukelti nesusipratimus, ginčus ir muštynes.

Jei jūsų paties ar kito šeimos nario vartojimas trukdo šeimos gyvenimui, visada galite kreiptis pagalbos. Sužinokite daugiau apie paramą asmenims ir šeimoms.

Parengta bendradarbiaujant su: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu,
Respublikiniu priklausomybės ligų centru ir dr. Justina Kymantiene