Pirmasis žingsnis – atviras pokalbis. Dažnai tėvai vengia su vaikais kalbėtis apie psichoaktyviąsias medžiagas, nes jiems patiems trūksta informacijos apie vartojimo motyvus, pasekmes. Be to, neretai vaikai apie šias medžiagas žino daugiau nei suaugę, todėl tokiems pokalbiams būtina iš anksto pasiruošti. Psichologai rekomenduoja psichoaktyviųjų medžiagų tema taip pat kalbėti ir su jaunesniais vaikais, tačiau pokalbio turinys, pateikiama informacija, žinios turi atitikti vaiko amžių.
ĮDOMU! Tyrimai rodo, kad kuo anksčiau vaikai pradeda ragauti alkoholio, tuo didesnė rizika jiems ateityje vartoti alkoholį žalingai. Didesnė rizika pradėti anksti vartoti alkoholinius gėrimus kyla šeimose, kuriose alkoholis vartojamas dažniau, taip pat šeimose, kuriose yra tik vienas iš tėvų arba ten, kur tėvai alkoholį pradėjo vartoti anksti.
Šeimos vaidmuo saugant vaikus nuo alkoholio vartojimo pasekmių – pats svarbiausias. Verta prisiminti, kad vartojimo įpročiai šeimoje turi didelę įtaką vaikų elgesiui. Kalbėkitės su savo vaiku apie alkoholį ir jo poveikį žmogui
Parengta bendradarbiaujant su: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu,
Respublikiniu priklausomybės ligų centru, dr. Justina Kymantiene ir prof. L. Bulotaite
Jeigu radai klaidą ar nori pasiūlyti idėją internetinei svetainei patobulinti, parašyk mums pagalbasau@hi.lt